Egy üres telken új játszótér épült a XIII. kerületben

A XIII. kerületben számos jó játszótér nyílt az elmúlt években. Most nyáron egy picike, de kellemes, új helyszínt adtak át, ráadásul a kerület egy olyan részén, ahol eddig nem volt semmi ilyen lehetőség. Az új játszótér inkább kisebbeknek és a környéken élőknek ajánlott.
A Rákosrendezőhöz közeli Dévényi utca-Kisgömb utca sarkán, egy korábban üresen álló telken adták át a XIII. kerület legújabb játszóterét. Mivel ismerjük a környéket, kerékpárút is megy arra, és nekünk közel is van kétkeréken, örültünk a lehetőségnek, de messzebbről semmiképp nem érdemes ide eljönni. Sajnos mosdó nincs a játszótéren, sőt még egy kávézó sincs a közelben, ahova bemehetnénk.

A játszótér a lokáció ellenére nagyon jó kis hely, és biztos a környékbeli kisgyerekes családok kedvence lesz, hiszen minden van itt, ami kell: mini pálya kismotoroknak, hinták, alacsonyan futó mászóka, pici csúszda. Kb. nagyobb óvodás korig izgalmas a játékpark. A kedvenc részünk a nagy meleg miatt a vizezős rész és a napvitorlával árnyékolt homokozó volt. Itt elég sokáig elvannak a gyerekek, hiszen lehet vizezni és sarazni is.

A területen nagyon szép a növényzet, de a fáknak még nőni kell egy kicsit, hogy árnyékot adjanak. A játszótéren belül van kerékpártámasz és kút is, ahonnan megtölthetjük a kulacsunk.
A XIII. kerületben az újabb játszóterek közül a Szováta parkban lévőt, illetve a Gyöngyösi sétányon található öko játszóteret is nagyon szeretjük.
Fotók: Minimatiné