12 kihagyhatatlan könyv őszre – 2. rész
Most hogy hamarabb sötétedik, és kicsit párásabbak, hidegebbek a napok, még többször kerülnek elő régi és új kedvenc olvasmányaink. Ezúttal 24 olyan könyvet gyűjtöttünk össze, amelyek nemrég jelentek meg vagy amelyeket hamarosan a boltok polcain találtok. A második részben a kisebb és nagyobb iskolások találnak akár önállóan is olvasható regényeket és meséket. Az első részben pedig a kisebbeknek, illetve az óvodás korosztálynak találtok remek olvasnivalókat. Akár az őszi szünetre, de már a Mikulás puttonyába is gyűjthettek ötleteket. 😉
Mesélő Budapest (Kolibri Kiadó)
A Mesélő Budapest egy családi útikönyv, de akár hétköznapi közlekedés vagy épp osztálykirándulások alkalmával is élvezettel lapozgatható.
Tittel Kinga könyve azokra a kérdésekre igyekszik választ adni, amelyek egy budapesti séta idején a leggyakrabban fogalmazódnak meg a gyerekekben, ám sokszor nem tudjuk, mit feleljünk rájuk.Tudod-e, mi az a patina? Vajon kik voltak a huszárok? Sejted, mi volt valaha a körút és a Vígszínház helyén? Hallottál már a hídmesterekről és arról, hogy mi a feladatuk? Tudod-e, ki volt Budapest vőlegénye, és miért hívták „kocka bárónak”? Miért kerülte messziről Ferenc József a budapesti Operát? Megjelenik november közepén, mi már nagyon várjuk.
A fürdők réme (BerGer Kiadó)
Nyulász Péter mesés detektívsorozata egy budapesti magánnyomozó iroda rokoni és baráti társaságának kacagtatóan humoros és fordulatos kalandjairól szól. A mesés történet egyedi jellegzetessége, hogy főszereplő gárdája a kilenc magyar kutyafajtát jeleníti meg, és a további szereplők is valós kutyafajták jellegzetességeit viselik. Ezen felül a kalandok valós helyszíneken játszódnak, így a sorozatban így kiemelkedő szerepet játszik a képi világ. Ezt Ritter Ottó, animációs filmrendező és karaktertervező alkotta meg.
Nagypapa szigete (Móra)
Benji Davies színes képeskönyve egy kisfiú, Peti története, aki nagypapájával fantasztikus tengeri utazásra indul. Távoli szigeten kötnek ki, gyönyörű vidékeken barangolnak, ám végül Peti egyedül tér haza. Minden éppen olyan, mint előtte, csak nagypapa nincs sehol. A kötet egyszerű és természetes módon szól az elengedésről, elmúlásról Szabó T. Anna lírai fordításában. Segítségére lehet a szülőknek, gyerekeknek a gyászban, gyászfeldolgozásban.
Bajzáth Mária: Így megyek az iskolába (Kolibri)
Az Így megyek az iskolába című kötet a 6–8 éves korosztály gondolkodásához illeszkedő mesegyűjtemény, amelyről a meséket válogató és a Népmesekincstár mesepedagógiai módszert kidolgozó Bajzáth Mária így vall: „Olyan meséket válogattam ebbe a gyűjteménybe a világ minden tájáról, amelyek segítenek átlépni a gyerekeknek egy új életszakaszba.
Amíg kirándulunk (Pagony)
A Most én olvasok!-sorozat elindításával a Pagony egy szisztematikusan felépített, pedagógusi szakértelemmel megtámogatott kortárs, magyar „olvasni tanulok”-sorozatot épített. Gévai Csilla az Amíg utazunkban már megismert és megszeretett gyerekek, Panni és Doma történeteit folytatja négy, különböző nehézségi szinten. A második kötetben Panniék osztálykirándulásra mennek: megtudják, hogy milyen egy igazi tanya! Lovagolnak, bográcsban főznek, kertészkednek, sőt, még egy éjszakai bátorságpróba is szóba kerül…
Matyi és Sári a világ körül (Pagony)
Cseh humor gyerekeknek? A legjobb! Ráadásul most bőven van mit olvasgatni, nézegetni, mert a Matyi és Sári sorozat immáron négy teljes kötettel szolgálja a legkifinomultabb humorra vágyó gyerek- és felnőtt füleket – szemeket! Itt beleolvashattok az új történetbe!
A Bogaras fiú (Naphegy Kiadó)
Íme egy izgalmas, bogaras gyerekkrimi! Darkus nem hisz a szemének, amikor egy hatalmas bogár pottyan ki új, szörnyű szomszédja nadrágszárából. Az óriásbogár mintha mondani akarna valamit. De lehet-e egy fiú legjobb barátja egy bogár?
A Völgy, írta Tárkony (Csimota Kiadó)
A Milyen madár kiváló szerzőpárosának mesekönyve, Tárkonyról a kicsit nyafogós, de nagyon szerethető nemköltő költőről és barátairól a Völgy lakóiról. A mesékből megtudjuk, hogy mi az a füttyömfitty, hogy meg lehet-e javítani a vadcsízek eltört énekét, hogy unalmasabb-e a gondolatfoci az unalomnál és, hogy hogyan nincs színe a színnyalóknak, ha mindennek van.
Dettikéről és más istenekről (Csimota Kiadó)
Képzeletbeli barátja mindenkinek van. Annak is, aki nem tud róla. Ő az, akit szobánk csendjében félhangos kérdésekkel zaklatunk, aki tartja bennük a lelket és elviszi helyettünk a balhét; ő az az örök, aki még akkor is ott löki a sódert a fejünkben, amikor épp egyedül vagyunk. De vajon hogyan lát bennünket ő? Hogyan látja a szüleinket? És mit érez akkor, amikor először akad kihívója egy valódi barát személyében? A muter meg a dzsinnek szerzője ezekkel a kérdésekkel játszik el abszurd és pimasz meseregényében.
Az osztály vesztese (Pagony)
Az éjszaka leple alatt furcsa kép kerül az osztály facebook oldalára: esetlen alak minionjelmezben, felette a falra írt felirat: Az osztály vesztese! Az osztályfőnök tombol, a diákok gyanakodva méregetik egymást. Tettesnek se jó lenni, de áldozatnak még rosszabb. gyerek életét ismerjük meg mindenestül, miközben velük izguljuk és szorongjuk végig ugyanazt a pár napot a felkeléstől a feleltetéseken át a napköziig. Vajon ki tette és miért?
Szabadlábon (Tilos az Á)
Győri Dani tizenhat éves, kettesben él az anyjával, közepes tanuló egy közepes gimnáziumban, rajong a Barcelonáért, gitározik és mozgássérült, vagy ahogy ő hívja magát: nyomi. Mészöly Ágnes regénye 12 éves kor felett ajánlott.
Most már igazán (Tilos az Á)
Lehet, hogy Bakos Virág a legviccesebb lány az osztályban, de vannak hetek, amikor neki sem jön össze semmi. Naná, hogy nem a madarászás vagy a kutyasétáltatás az oka annak, hogy padlón van. De tényleg, mit kell csinálni, ha egy bombanő hajt a pasidra? És ha kiakadsz, mert állandóan szívatják a legjobb barátodat? Molnár T. Eszter regénye 12 éves kortól ajánlott. A Tilos az Á Kiadó 3 új könyvét október 28-án 17 órától mutatják be a Gellért téri Pagonyban. A program 14 éves kortól ajánlott!
Ha nem szeretnétek lemaradni a legjobb programokról és válogatásokról, érdemes feliratkozni hírlevelünkre itt, és csatlakozni Fb oldalunkhoz. Tartsatok velünk! 🙂